ćwiczenia na kreatywne pisanie

3 ĆWICZENIA NA KREATYWNOŚĆ W PISANIU

Czy to bloger, czy copywriter, każda zajmująca się pisaniem osoba powinna dysponować niewyczerpanymi pokładami kreatywności. Co jednak zrobić, gdy człowiek czuje się wyzuty z wszelkich pomysłów i wydaje mu się, że wyczerpał swój limit pomysłowości? Nie ma się co martwić i załamywać rąk, trzeba wziąć się w garść i… poćwiczyć! Ja wam w tym pomogę – dziś mam dla was 3 przyjemne ćwiczenia na kreatywność w pisaniu.

BAW SIĘ STYLEM

Usiądź sobie spokojnie z notatnikiem albo laptopem i przypomnij sobie, co dziś robiłeś, od rana do wieczora. Już? No to teraz postaraj się opisać ten dzień, ale – uwaga- nie tak zwyczajnie! Napisz jakimś niestandardowym stylem, na przykład biblijnym, przerysowanym młodzieżowym slangiem lub językiem urzędowym. Możesz nawet powtarzać to ćwiczenie dzień w dzień z różnymi stylami!

NAPISZ OPOWIADANIE

Nawet jeśli na co dzień piszesz teksty z życia wzięte, od czasu do czasu nie zaszkodzi pobawić się w bajkopisarza. Zasiądź więc wygodnie, włącz wyobraźnię i napisz opowiadanie na 2 strony. Żeby jednak nie było tak łatwo, podczas tworzenia opowiadania masz pewne narzucone z góry warunki. Musisz użyć słów (w dowolnej odmianie, liczbie, rodzajniku):

niebieski, ciastko, miętosić, frak, komnata, flaming, kalafior, skrzeczeć.

Jeśli chcesz powtórzyć zabawę z innymi słowami, możesz je sobie sam wylosować – po prostu weź książkę, otwórz na losowej stronie i zapisz np. dziesiąte słowo od dołu strony – powtórz to tyle razy, ile słów chcesz wylosować.

WCZUJ SIĘ W ODBIORCĘ

Wybierz sobie jakiś temat (na początek może być coś prostego, np. sport, zdrowe odżywianie, turystyka) i napisz kilka jego wersji dla różnych odbiorców. Zastanów się, jak sprzedałbyś go np. młodzieży, sportowcom i rodzinie z małymi dziećmi.